|

Wasze hity

  1. Aladyn
  2. Podły, okrutny, zły
  3. Dzień czekolady
KEI

Oscary 2019 wg filmów

Oto lista nominowanych do Oskara 2019. Sprawdź również nasz repertuar oskarowy

Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Rami Malek
  • Najlepszy Montaż (Film Editing) - John Ottman
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - John Warhurst and Nina Hartstone
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Paul Massey, Tim Cavagin and John Casali
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Rami Malek
  • Najlepszy Montaż (Film Editing) - John Ottman
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - John Warhurst and Nina Hartstone
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Paul Massey, Tim Cavagin and John Casali
  • Najlepszy film (Picture)

Roma

Roma

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (Best Foreign Language Film) - MEKSYK
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Alfonso Cuaron
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Alfonso Cuarón
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (Best Foreign Language Film) - MEKSYK
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Alfonso Cuaron
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Alfonso Cuarón
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Yalitza Aparicio
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Marina de Tavira
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Eugenio Caballero, Set Decoration: Bárbara Enríquez
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - Sergio Díaz and Skip Lievsay
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Skip Lievsay, Craig Henighan and José Antonio García
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Alfonso Cuarón

Czarna pantera

Black Panther

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Ruth Carter
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Ludwig Goransson
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Hannah Beachler, Set Decoration: Jay Hart
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Ruth Carter
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Ludwig Goransson
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Hannah Beachler, Set Decoration: Jay Hart
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - "All The Stars"
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - Benjamin A. Burtt and Steve Boeddeker
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Steve Boeddeker, Brandon Proctor and Peter Devlin

Green Book

Green Book

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Mahershala Ali
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Mahershala Ali
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Viggo Mortensen
  • Najlepszy Montaż (Film Editing) - Patrick J. Don Vito

Faworyta

The Favourite

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Olivia Colman
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Olivia Colman
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Yorgos Lanthimos
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Robbie Ryan
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Emma Stone
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Rachel Weisz
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Sandy Powell
  • Najlepszy Montaż (Film Editing) - Yorgos Mavropsaridis
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Deborah Davis and Tony McNamara
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Fiona Crombie

Vice

Vice

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Greg Cannom, Kate Biscoe and Patricia DeHaney
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Greg Cannom, Kate Biscoe and Patricia DeHaney
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Adam McKay
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Christian Bale
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Sam Rockwell
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Amy Adams
  • Najlepszy Montaż (Film Editing) - Hank Corwin
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Adam McKay

Narodziny gwiazdy

A Star Is Born

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - "Shallow"
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - "Shallow"
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Lady Gaga
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Bradley Cooper
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Matthew Libatique
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Sam Elliott
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Tom Ozanich, Dean Zupancic, Jason Ruder and Steve Morrow
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Screenplay by Eric Roth and Bradley Cooper & Will Fetters

Czarne bractwo. Blackkklansman

BlacKkKlansman

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written by Charlie Wachtel & David Rabinowitz and Kevin Willmott & Spike Lee
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written by Charlie Wachtel & David Rabinowitz and Kevin Willmott & Spike Lee
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Spike Lee
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Adam Driver
  • Najlepszy Montaż (Film Editing) - Barry Alexander Brown
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Terence Blanchard

Pierwszy człowiek

First Man

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Paul Lambert, Ian Hunter, Tristan Myles and J.D. Schwalm
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Paul Lambert, Ian Hunter, Tristan Myles and J.D. Schwalm
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Nathan Crowley, Set Decoration: Kathy Lucas
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - Ai-Ling Lee and Mildred Iatrou Morgan
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Jon Taylor, Frank A. Montaño, Ai-Ling Lee and Mary H. Ellis

Gdyby ulica Beale umiała mówić

If Beale Street Could Talk

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Regina King
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Regina King
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Nicholas Britell
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written for the screen by Barry Jenkins

Spider-Man Uniwersum

Spider-Man: Into the Spider-Verse

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)

Bao

Bao

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Domee Shi and Becky Neiman-Cobb
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Domee Shi and Becky Neiman-Cobb

Period. End of sentence.

Period. End of sentence.

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Rayka Zehtabchi and Melissa Berton
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Rayka Zehtabchi and Melissa Berton

Skin

Skin

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Guy Nattiv and Jaime Ray Newman
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Guy Nattiv and Jaime Ray Newman

Free solo

Free solo

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Elizabeth Chai Vasarhelyi, Jimmy Chin, Evan Hayes and Shannon Dill
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Elizabeth Chai Vasarhelyi, Jimmy Chin, Evan Hayes and Shannon Dill

Mary Poppins powraca

Mary Poppins Returns

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Sandy Powell
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Marc Shaiman
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - "The Place Where Lost Things Go"
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: John Myhre, Set Decoration: Gordon Sim

Zimna wojna

Zimna wojna

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Paweł Pawlikowski
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Łukasz Żal
  • Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (Best Foreign Language Film) - POLSKA

Can you ever forgive me?

Can You Ever Forgive Me?

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Melissa McCarthy
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Richard E. Grant
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Screenplay by Nicole Holofcener and Jeff Whitty

The ballad of Buster Scruggs

The ballad of Buster Scruggs

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Mary Zophres
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - "When A Cowboy Trades His Spurs For Wings"
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written by Joel Coen & Ethan Coen

Never Look Away

Werk ohne Autor

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (Best Foreign Language Film) - NIEMCY
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Caleb Deschanel

Wyspa psów

Isle of Dogs

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Alexandre Desplat

Maria, Królowa Szkotów

Mary Queen of Scots

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Alexandra Byrne
  • Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Jenny Shircore, Marc Pilcher and Jessica Brooks

RBG

RBG

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - Music and Lyric by Diane Warren
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Betsy West and Julie Cohen

Żona

The Wife

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Glenn Close

At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Willem Dafoe

Capernaum

Capharnaüm

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (Best Foreign Language Film) - LIBAN

Shoplifters

Manbiki kazoku

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (Best Foreign Language Film) - JAPONIA

Iniemamocni 2

The Incredibles 2

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)

Ralph demolka w Internecie

Ralph Breaks the Internet: Wreck-It Ralph 2

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)

Mirai

Mirai no Mirai

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)

Border

Border

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Göran Lundström and Pamela Goldammer

Ciche miejsce

A Quiet Place

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - Ethan Van der Ryn and Erik Aadahl

Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Infinity War

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Dan DeLeeuw, Kelly Port, Russell Earl and Dan Sudick

Krzysiu, gdzie jesteś?

Disney's Christopher Robin

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Christopher Lawrence, Michael Eames, Theo Jones and Chris Corbould

Ready Player One

Ready Player One

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Roger Guyett, Grady Cofer, Matthew E. Butler and David Shirk

Han Solo. Gwiezdne wojny - historie

Solo: A Star Wars Story

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Rob Bredow, Patrick Tubach, Neal Scanlan and Dominic Tuohy

First reformed

First reformed

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Paul Schrader

Animal behaviour

Animal behaviour

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Alison Snowden and David Fine

Late afternoon

Late afternoon

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Louise Bagnall and Nuria González Blanco

One small step

One small step

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Andrew Chesworth and Bobby Pontillas

Weekends

Weekends

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Trevor Jimenez

Black sheep

Black sheep

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Ed Perkins and Jonathan Chinn

End game

End game

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Rob Epstein and Jeffrey Friedman

Lifeboat

Lifeboat

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Skye Fitzgerald and Bryn Mooser

A night at the garden

A night at the garden

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Marshall Curry

Detainment

Detainment

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Vincent Lambe and Darren Mahon

Fauve

Fauve

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Jeremy Comte and Maria Gracia Turgeon

Marguerite

Marguerite

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Marianne Farley and Marie-Hélène Panisset

Mother

Mother

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Rodrigo Sorogoyen and María del Puy Alvarado

Hale county this morning, this evening

Hale county this morning, this evening

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - RaMell Ross, Joslyn Barnes and Su Kim

Jutro albo pojutrze

Minding the Gap

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Bing Liu and Diane Quon

Of fathers and sons

Of fathers and sons

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Talal Derki, Ansgar Frerich, Eva Kemme and Tobias N. Siebert
Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

21 czerwca
14 czerwca
7 czerwca

Zapowiedzi

28 czerwca
5 lipca
12 lipca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin